דף הבית / מחיר הפקת סרטי תדמית

מחיר הפקת סרטי תדמית

אז כמה עולה להפיק סרט תדמית או סרטון אנימציה?

רגע, אתה בטח מודאג שמא זו שוב הולכת להיות אסופת מילים ומספרים שתכל'ס לא אומרת לך כלקוח כלום? אז אני מבטיח שאשתדל שלא.

אז ככה, לצורך ההסבר נתייחס לכל המשפחה של הסרטים העסקיים ובכללם סרטי תדמית, סרטי אנימציה, סרטי חברה, סרטי בטיחות, סרטי מוצר וכו' בשם הכללי שהינו 'סרט תדמית'. כללי הייצור והנגזרות ההפקתיות די דומים בכולם. 

'סרט תדמית' הינו מושג מופשט המכיל בתוכו אינספור רמות הפקה ושיטות ייצור המשלבות טכנולוגיות מגוונות ואמצעי מבע עשירים שרק הולכים ומתפתחים כל העת. לשאול כמה עולה סרט תדמית זה די דומה ללשאול כמה עולה מכונית? איזו מכונית בדיוק תרצה לקנות?

'סרט תדמית' יתחיל בעלויות של 0 שקלים. כן, כן, אפס שקלים, נאדה, ללא עלות, בחינם רק תיקח.. במידה ותחליט להפיק זאת בעצמך. וביננו עם הטכנולוגיה שזמינה לכולנו היום בכף היד בדמות המכשיר הסלולרי שלנו שבו יש מצלמה ותוכנות עריכה חינמיות ברמה כזו שלפני 20 שנה סטודיו מקצועי להפקה היה מתקנא ביכולות שלהם, זו בהחלט אפשרות שעומדת בידך. וזה כמובן שאני מתייחס למושג המופשט שהינו סרט תדמית: 'סרט' - סיקוונס מצולם. 'תדמית' - יצירת רושם רצוי. הווה אומר סרט תדמית יהיה גם ברמה הבסיסית ביותר תיעוד פרונטלי מצולם של בעל עסק המסביר בכמה משפטים על תחום העיסוק שלו. ללא עריכה, תסריט, מוזיקה, שחקנים, אפקטים וכו'. פשוט קאט אין צילום חצי גוף של בעל העסק עומד בחזית בית העסק שלו ומסביר במשך כ- 2 דקות על בית העסק והשירותים אותם הוא מעניק ואז קאט אאוט. ושלא תבינו לא נכון, זה בהחלט סרט תדמית. ואם הוא יצולם ביד יציבה בסמארטפון מודרני הוא גם יהיה בהחלט ראוי, אמנם בסיסי אך בהחלט עומד בהגדרה המופשטת של 'סרט תדמית'.

מהצד השני סרט תדמית גם יכול להגיע לעלויות של מאות אלפי שקלים לסרטון באורך של דקות ספורות. לפעמים עם אותו סוג התוכן הסמנטי/תיאורי של הסרטון שעלה 0 שקלים. אז מהיכן הפער נובע?

אוקיי, אז עכשיו מגיעים לת'כלס. יש בעלי מקצוע מגוונים בתחום העשייה של סרט התדמית. לכל סרט יכולים להיות בעלי מקצוע רבים ושונים שמעורבים בתחום עשייתו. ככל שבעלי המקצוע הללו מוכשרים יותר, מקצוענים יותר ומנוסים יותר כך הסיכוי של סרט התדמית להיות אפקטיבי, מקורי ומצליח לרוב עולים. אז הגענו לרגע בו אנו עוברים למחירון בסיסי. לא לדאוג בסוף המחירון ניתן דוגמאות של סרטים קונקרטיים והאתגרים ההפקתיים שעלו מהם וכתוצאה מה עלות ההפקה שלהם.

מחירון הפקה

* כל המחירים אינם כוללים מע"מ ומתייחסים להפקת סרט בתקציב כולל של בין 10,000 ש"ח ועד 100,000 ש"ח. 

* מובא בזאת הפירוט העיקרי של הפרמטרים המובילים בהפקת סרט תדמית. ישנם אלמנטים נוספים שיכולים להיצרך לכל סרט לגופו של עניין ויתומחרו בנוסף.

תסריט - כל סרט תדמית מצריך תסריט. התסריט יכול להיות פשוט או מורכב. תסריט וקריאייטיב המבוססים על תחקיר הינם החלק הראשון אך המשמעותי ביותר בהפקת כל סרטון תדמית. עלות תסריט, קריאייטיב ותחקיר בין 1,000 - 3,000 ש"ח.

הפקה - כל סרט תדמית מחייב תהליך הפקה שזה בגדול אומר שיש גורם שמדביק את כל החלקים של תהליך ההפקה, החל משלב התכנון, דרך שלב ההפקה עצמו ועד שלב הפוסט פרודקשן ודואג שהמכונה של הפקת סרט התדמית תתנהל ללא תקלות, שכולם יגיעו, יאכלו, שלא ישכחו את המצלמה במחסן הציוד וכו', בקיצור שהכל ידפוק היטב ובזמן. עלות הפקה  תהיה בין 2,000- 8,000 ש"ח.

במאי - בכל הפקת סרט מומלץ שיהיה מישהו שינצח על כל הצד האומנותי והביטוי שבו התסריט המבריק שנכתב יוצא לפעול ומבוצע בתיאום מושלם בין כל אמצעי המבע השונים ובכללם הצילום, אנימציה, אריזה גראפית, ליהוק, משחק, הלוקיישנים, עריכה, מוזיקה ועוד הרבה... עלות במאי תהיה בין 2,000 -8,000 ש"ח.

צילום - סרט תדמית יכול להיות מצולם בבסיס על ידי צלם מקצועי יחד עם ציוד צילום מקצועי 4K וציוד סאונד ותאורה בסיסי על בסיס  ONE MAN SHOW או לחילופין על ידי צוות הפקה מלא ונרחב הכולל צלם, עוזר צלם, תאורן, עוזר תאורן, גריפ, סאונדמן, בום מן, מאפרת, עוזר במאי, עוזרי הפקה ועוד המגיעים עם משאית מלאה בציוד מצלמה, תאורה, סאונד וגריפ. עלות יום צילום תהיה בין 2,000 - 20,000 ש"ח.

צילום אווירי באמצעות רחפן - אחד מאמצעי המבע המודרניים מהשנים האחרונות הנפוצים בסרטי תדמית הם צילומי אוויר מרהיבים באמצעות רחפן המעניקים רספקטיבה חדשה המעשירה את הצד הויזואלי כמו גם העברת התכנים בצורה יוצאת דופן. יום צילום אווירי ברישיון כחוק בין 2,000 - 4,000 ש"ח.

עיצוב,אנימציה ואריזה גראפית - נכון לומר שכמעט בכל סרט תדמית מודרני יש מוערבות של אנימציה. אנימציה ולא הנפשה. אנימציה זו בעצם הנעת אלמנטים שלא צולמו על גבי התמונה שצולמה ואם זה אומר אריזה גראפית, מסכים מפוצלים, כותרות אנימטיביות, אייקונים וכומבן שגם הנפשת דמויות באנימציה בין אם אנו מפיקים סרטון תדמית הוא אנימטיבי לחלוטין או משולב צילומים ברמה כזאת או אחרת. משמרת (יום עבודה בן 8 שעות נטו) של מעצב/אנימטור בעלות של 1,800 ש"ח.

עריכת אופליין - כל סרטון תדמית מצולם יכול להיות בן שוט אחד ללא עריכה או עריכת עשרות ואף מאות שוטים המחוברים יחד כך שהם מספרים את הסיפור שאנו רוצים, סיפור עם רגש, תוכן, קצב ועניין שבאמצעות העריכה אנו יכולים לשלוט היטב במינונים של כל הנ"ל. משמרת עריכה של עורך בעלות 1,600 ש"ח.

שחקנים/דוגמנים/פרזנטורים - חלק גדול מאד מהסרטים שאנו מפיקים יצריכו שימוש בשחקנים/דוגמנים/פרזנטורים הכל כפועל יוצא של התסריט והסיפור/החויה הרגשית אותם אנו רוצים להעביר לצופה. עלות שחקן בין 1,500-4,000 ש"ח ליום צילום. (ללא טאלנטים)

לוקיישנים - היכן הסרט הולך להצטלם? מה המיקום הכי נכון לצילום הסרט מבחינת הצד הויזואלי? מהחינת הצד הסיפורי. האם זה צריך להיות האנגר ענק? אולי מטבח מפואר באחוזה? עלות לוקיישן לצילומים בין 2,000-4,000 ש"ח ליום צילום.

קריינות - האם סרט התדמית מצריך קריין או קריינית לחידוד והעברת המסרים בקול סמכותי ואולי קול רך ונעים? באיזו שפה תרצו את הקריין? עלות קריין לסרטון תהיה בין 1,000- 3,000 ש"ח.

מוזיקה - מומלץ לשלב בכל סרטון תדמית מוזיקה. המוזיקה יכולה להיות מוזיקת ספרייה שרכשנו עבורה את הזכויות לסרטון או מוזיקה מקורית שמולחנת ומבוצעת בלעדית לסרט התדמית הנתון. עלות מוזיקה לסרט בין 750 - 2,500 ש"ח.

עריכת סאונד - יצירת סרט תדמית הינה חוויה אודיו ויזואלית וככזאת מומלץ להעניק גם טיפול לצד של האודיו. בעריכת סאונד נבצע מיקס סאונד נכון בין האלמנטים השונים בסאונד (קריינות, מוזיקה, אפקטים קוליים, דיאלוג מוקלט וכו') ונוסיף אפקטים קוליים להעשרת רגעים ואלמנטים ויזואליים כגולן לוגו, סופר, אנימציה וכו'. עלות עריכת סאונד בין 1,000 - 2,000 ש"ח.

ועכשיו לתכל'ס דוגאמות לסרטים ומחירים

סרט תדמית מצולם בעלות של כ- 50,000 ש"ח. נס ציונה.

הסרט הצריך הפקה, בימוי, תסריט ותחקיר מעמיק. 2 ימי צילום בצוות

בינוני.יום צילום אווירי אחד. עיצוב ואנימציה של אריזה גראפית, עריכת

אופליין ואונליין, קריינות, מוזיקת ספרייה ועריכת סאונד.

סרט תדמית מצולם בעלות של כ- 30,000 ש"ח.  CORECTRADE.

הסרט הצריך הפקה, בימוי, תסריט ותחקיר . יום צילום בצוות

בינוני.לוקיישן תואם. שחקן מקצועי, מאפרת, עיצוב ואנימציה של

אריזה גראפית, עריכת אופליין ואונליין, מוזיקת ספרייה ועריכת סאונד.

סרט תדמית מצולם בעלות של כ- 15,000 ש"ח.  STRATOSCALE.

הסרט הצריך הפקה, בימוי, תסריט ותחקיר . יום צילום בצוות

קטן.עיצוב ואנימציה בסיסית, עריכת אופליין ואונליין, מוזיקת

ספרייה ועריכת סאונד.

 

סרטון אנימציה 3D בעלות של כ- 60,000 ש"ח. NAVITAS.

הסרט הצריך הפקה, בימוי, תסריט ותחקיר מעמיק שכלל מספר רב

של פגישות איפיון. עיצוב ואנימציה תלת מימד מורכבת, עיצוב ואנימציה

של אריזה גראפית, קריינות מקצועית, מוזיקה ועריכת סאונד.

סרטון אנימציה 2D בעלות של כ- 20,000 ש"ח. קרית ביאליק.

הסרט הצריך הפקה, בימוי, תסריט ותחקיר. עיצוב ואנימציה 2D 

ואלמנטים ב-3D, קריינות מקצועית, מוזיקה ועריכת סאונד.

 

 

 

סרטון אנימציה 3D בעלות של כ- 15,000 ש"ח. מועצת תנועות הנוער.

הסרט הצריך הפקה, בימוי, תסריט ותחקיר. עיצוב ואנימציה , קריינות

מקצועית, מוזיקה ועריכת סאונד.

כמובן שיש דוגמאות רבות נוספות של סרטי תדמית, סרטי מוצר וסרטי אנימציה שתוכלו למצוא באתר הבית שלנו. סרטי תדמית מצולמים, סרטוני אנימציה מושקעים והפקות תלת מימד מורכבות. מכל סרט נגזרים אתגרי ההפקה שלהם ולפיכך העלויות של הפקת סרט התדמית. ובסוף הבחירה בידכם כמה תרצו להשקיע בהפקת סרט התדמית לבית העסק שלכם. סרט תדמית סופר יקר ומושקע או דווקא סרט פשוט וצנוע, מה שהכי מתאים לאופי העסק שלכם ולתקציב העומד לרשותכם, בכל מקרה של שאלה אתם יותר ממוזמנים לפנות אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Vimeo Social Icon