צילום אווירי טוב לעומת צילום אווירי מדהים!

טכנולוגיית רחפני הצילום, המייצבים והמצלמות התקדמו כל כך בשלוש השנים האחרונות שכמעט קשה לעקוב, החברות המובילות בשוק הרחפנים החלו "לחקות" את חברות ייצור הסמארטפונים הגדולות כך שכל שנה הן מוציאות גרסה חדשה ומתקדמת יותר. כיום, חובבן עם רחפן בעלות אלפי שקלים בודדים יכול להוציא צילומי אוויר באיכות לא רעה בכלל. אבל... צריך לזכור, כדי למקסם את איכות הצילום האווירי צריך מטיס כטב"ם מנוסה וצלם מוכשר, רק בשילוב אידיאלי של שני אלה יחד עם כל טיס מתקדם הנושא מצלמה מקצועית איכותית ניתן להגיע לתוצאות שבאמת מהוות את איכות הקצה בצילומי אוויר!


אני אציג כאן שתי דוגמאות איכותיות לצילום אווירי. אחת בביצוע חובבן עם רחפן זול יחסית ואחת בביצוע מקצוענים בשימוש ברחפן יקר משמעותית. ככל שתצפו בדוגמאות במסך איכותי יותר מבחינת רזולוציה ואיכות תמונה כך ההבדלים יהיו הרבה יותר ברורים ויפרידו בין צילום אווירי טוב לצילום אווירי מדהים שמתאים לתעשיית הפרסום, הקולנוע והטלוויזיה.


הדוגמא הראשונה היא צילום אווירי לא מקצועי באיכות 4K שצולמה על ידי Ron Lancin באמצעות רחפן מדגם DJI PHANTOM 3 PRO, רחפן על גבול המקצועי בעלות של כ-4000 ש"ח לערכה בסיסית. בחרתי בדוגמא הזאת דווקא בגלל שהיא ביצוע איכותי מאד כך שבמבט ראשון, תחשבו שזה באיכות הגבוהה ביותר ושאין הבדל. זה בגלל שברור שהמטיס/צלם יודע מה הוא עושה וחייבים להודות שהוא גם בחר לוקייישנים מצוינים לצילום.


כלי טיס: DJI PHANTOM 3 PRO

מטיס: Ron Lancin - מטיס חובב, הטסת פנאי.

מצלמה ואיכות צילום: K4, מצלמה מובנית, חיישן 1/2.3 CMOS, עדשה קבועה.

דחיסה ופורמט: MP4 , 60MBPS

פרופיל צילום: נייטרלי

תיקון צבעים: בסיסי בתוכנת עריכה

הדוגמא השנייה היא צילום אוויר מקצועי באיכות K4 שצולמה על ידי NEUMANNFILMS באמצעות רחפן מדגם DJI INSPIRE RAW, רחפן מקצועי בעלות של כ-30,000 ש"ח לערכה בסיסית (לא נמכר בארץ, מחיר חו"ל ללא אביזרים הכרחיים כגון סוללות נוספות וכרטיסי SSD מהירים שמייקרים את החבילה בעשרות אלפי שקלים נוספים). בחר